FilistinGenel

Korsan İsrail siyonistlere 400 bin silah dağıttı

Terör rejimi İsrail intifadadan dolayı radikal siyonistler arasında en az 400 bin silah dağıttı.

Alınan haberlere göre, siyonist İsrail rejiminin, Kudüs intifadasından duyduğu korkudan ötürü siyonist yahudiler arasında en az 400 bin silah dağıttığı bildirildi.

Bu arada dün Cenin kentinin güneyindeki Kabatya beldesinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında yaşanan çatışmalar sırasında 5 kişi yaralandı ve 2 kişi de gözaltına alındı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, çatışmalar beldenin El-Hısbe ve El-Kahlişe bölgelerinde yoğunlaştı.

Onlarca kişinin işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği çatışmalarda beş gencin de plastik mermiyle yaralandığı ve yaralıların Kabatya İlk Yardım Merkezi’ne kaldırıldıkları ifade edildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin belde sakinlerinden iki genci gözaltına aldığını ve beldenin girişlerini kapatarak giriş-çıkışa izin vermediğini bildirdi.

Kabatya beldesindeki Filistin Kızılayı Acil Yardım Müdürü Mustafa Kemil, acil yardım ekiplerinin son 48 saat içinde plastik mermiyle yaralanan yedi kişiye ve gerçek mermiyle yaralanan bir kişiye müdahalede bulunduğunu söyledi.

Görgü tanıkları, iki gündür Kabatya beldesini kuşatmayı sürdüren işgal güçlerinin bu sabah kuşatmayı sıkılaştırdığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu