GenelSuriye Düşmanları

Korsan İsrail Suriye’deki teröristleri tedavi etmeye devam ediyor

Edinilen bilgilere göre, İsrail Rejimi tedavi edildikten sonra tekrardan Suriye’de savaşa dönmeleri için, yaralı teröristleri işgal topraklarına intikal ettirmeye devam ediyor.

İsrail 2. Kanalından yayınlanan haberde, İsrail askerlerinden Ilan Glazberg’in, İsrail Rejim güçlerinin Suriye’den 3 hafta önce Zeev hastanesine getirilen kardeşiyle birlikte tedavi edilmek üzere, 2 gün önce yaralı bir kişiyi işgal topraklarına getirdiğini ifade ettiğini bildirdi.

İsrail yayın organları, bu rejimin Suriye’deki terörist gruplara sağladığı mali ve askeri desteği örtmek için tedavi edilen teröristleri, yaralı mülteciler olarak nitelendiriyorlar.

İsrailli yetkililerin, işgal topraklarına intikal ettirdikleri yaralı terörist sayısını kesin olarak belirtmemelerine rağmen İsrail kanalı, yaralı teröristlerin sayısının 2011 yılından bu yana 2100 kişi olduğunu söylüyor.İsrail birkaç yıl öncesinden beri Suriye’deki yaralı teröristleri tedavi ediyor. Tel Aviv Rejimi, Suriye hükümetiyle savaşan teröristlere tıbbi yardımla birlikte, onlara askeri ve teçhizat olarak da destek sağlıyor.

İngiliz Haber Sitesi Daily Mail Online’da, İsrail askeri yetkililerinden naklettiği haberde; geçtiğimiz ay, bu yaralıların tedavisi için 50 milyon şekeli harcandığını bildirdi.(Yaklaşık 13 milyon dolar)

Suriye 2011 yılından bu yana, ölümcül çatışmalar ve huzursuzluklar yaşanan bir sahnedir. Bu çatışma ve huzursuzluk içerisinde şimdiye kadar, yüzbinlerce kişi ölmüş ve milyonlarca kişide yerinden yurdundan edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu