GenelSuriye Düşmanları

Korsan İsrail Suriye’ye saldırdı. 4 sivil şehit oldu

Askeri bir kaynak, Suriye hava savunma sistemlerinin İsrail savaş uçaklarının Lübnan hava sahasından Homs ve Şam çevresindeki bazı askeri mevkilere doğru fırlattığı düşman füzelere karşı koyduğunu ifade etti.

Öte yandan SANA Muhabiri, Şam çevresi semalarında patlamalar sonucu oluşan basınç sebebiyle Sahnaya beldesinde bazı sivillerin evlerinin zarar gördüğünü, pencere camlarının kırıldığını ve bazı vatandaşların da hafif yaralandığını söyledi.

Suriye Arap Ordusu Hava savunma sistenleri gece yarısında “İsrail” savaş uçaklarının Homs ve Şam çevresindeki bazı askeri mevkilere doğru fırlattığı düşman füzelere karşı koyması sonucunda Şam güney kırsalı Sahnaya Beldesinde aralarında bir bebeğin bulunduğu birkaç sivil şehit düştü.

Askeri kaynak SANA’ya açıklamasında, Hava savunma sistemlerimiz İsrail savaş uçaklarının Lübnan hava sahasından Homs ve Şam çevresindeki bazı askeri mevkilerimize doğru fırlattığı düşman füzelere karşı koydu.

SANA muhabiri, saldırı sonucunda aralarında birkaç aylık bebeğin bulunduğu 4 sivilin şehit düştüğünü 21 kişinin de yaralandığına dikkat çekerek yaralıların gereken tedavinin yapılması için muhtelif hastanelere kaldırıldıklarına işaret etti.

Muhabir daha önce de, Şam çevresi semalarında patlamalar sonucu oluşan basınç sebebiyle Sahnaya beldesinde bazı sivillerin evlerinin zarar gördüğünü, pencere camlarının kırıldığını ve bazı vatandaşların da hafif yaralandığını söylemişti.

Bilineceği üzere Suriye hava savunma sistemleri 11 Haziran tarihinde de güney kırsalındaki Tel elHara’ya yönelik “İsrailli” füze saldırısına karşı koymuş birçoğunu da düşürmüştü.

Düşman İsrail çökmüş terörist edatlarını desteklemek için geçen seneler boyunca müdahale etmiş, onlarca saha ve istihbarat raporu da terörist örgütlerle düşman İsrail arasındaki yakın bağları ve yaptıkları koordinasyonları su yüzüne çıkarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu