GenelSuriye Dostları

Korsan İsrail ve batılı ülkeler Suriye’nin direniş eksenini kırmaya çalışıyorlar

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in uluslar arası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti, batılı ülkeler ve Siyonist rejimin, Suriye’nin direniş eksenini yok etmek amacıyla yoğun bir çalışma sürdürdüğünü belirtti.

BM ve Arab Birliği Suriye özel temsilcisi Kofi Annan’ın Tahran ziyareti ve İranlı yetkililere, gelişmelerle ilgili bilgi vermesine hatırlatan Velayeti, ‘’ Bunlar, Suriye krizinin çözümünde İran’ın önemini göstermektedir’’ diye konuştu.

Velayeti, Annan’ın, İran’ın önemini çok iyi bildiği belirterek, ” Annan, uluslar arası ve bölgesel toplantılarda İran’ın katılımı olmaksızın, Suriye sorununa çözüm bulunmayacağını dile getirmiştir” dedi.

Batılı ülkeler ve Siyonist rejimin, Suriye’nin direniş ekseninde yok etmek amacıyla yoğun bir çalışma sürdürdüğünü belirten Velayeti,”Batılı ülkelerin hedefi demokrasiyi yerleştirmek değildir, eğer batılı ülkeler demokrasiyi getirmek isteselerdi, bazı bölge ülkeleriyle birlikte, Suriye’deki teröristlere silah sevkiyatı yapmazlardı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı