Genel

Korsan İsrail’e cevap vermedeki bütün seçenekler halkın önünde açıktır

Suriye İnsan Haklarını Gözetleme Şebekesi, Suriye el-Vatan Partisi, Halkın İradesi Partisi ve Değişim ve Kurtuluş Halk Cephesi İsrail Uçaklarının Şam’ın Cemraya bölgesinde bulunan Bilim Araştırmalar Merkezine düzenlediği hava saldırısını Şiddetle kınayarak Uluslararası İnsani kanunlara tehlikeli bir ihlal olarak nitelendirdiler.

Söz konusu faaliyetler ayrı ayrı yyaınladıkları ve SANA’ın birer nüshasını aldığı bildirilerde, Siyonist varlığın toprak ve halk olarak Suriye’nin toprağı işgal eden ve Suriyelileri yurtlarından eden baş düşmanı olduğu vurgulandı.

Bildirilerde, saldırının Suriye egemenliği ve halkının onurunu hedef aldığı ifade edilerek, adil davalarımızda hiç bir zaman insaflı olmayan uluslararası toplumun bu gibi saldırılara göz yummasını garipsediklerini vurguladılar.

Bildirilerde ayrıca, Siyonist varlığın bilim merkezine yönelik bu çirkef saldırının krizi acilen çözmek ve ulusal birlikteliği sağlamayı acilen gerektirdiği ifade edildi.

Bir kaç vatandaşın şehit ve yaralı düşmesine sebep olan bu saldırının Suriyelileri krizlerini diyalog ve ulusal uzlaşma yoluyla acilen çözmeye itmesi gerektiği vurgulandı.

Bildirilerde, Siyonist varlığın kriz hattına doğrudan girmesi ardından Suriye’nin ayrı bir olaya tanık olduğunu ve Siyonist varlığın aralarında askeri eylem üslubu olmak üzere krizin bütün şartlarını istismar ettiğinin bir kanıtı olduğu belirtildi.

Bildirilerde, rejimlerin eğer zorunluluğu varsa halklarında seçeneklerinin bulunduğunu bu yüzden İsrail saldırılarına cevap vermede Suriye halkı ve ulusal güçleri önündeki bütün seçeneklerin açık olduğu vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı