GenelSuriye Düşmanları

Korsan İsrail’i Hizbullah’ın korkusu sarmış durumda

Siyonist İsrail rejimi savaş bakanı Moshe Yalon, geçen hafta terör rejimi İsrail tarafından Suriye’nin güneyine düzenlenen ve bazı Hizbullah mücahitlerinin şehit olduğu saldırıya karşı Hizbullah direniş güçlerinin düzenleyeceği muhtemel bir misilleme operasyonuna karşı koymak için İsrail ordusunun kuzey bölgelere askeri güç gönderdiğini bildirdi.

Mehr haber ajansının Times Av İsrail’den naklen verdiği habere göre, Siyonist bakan, Lübnan Hizbullah güçleri ve İran’ın misilleme operasyonuna karşı kuzey sınırlarındaki İsrail askerlerine takviye güç gönderildiğini söylerken bu durum terör rejimi İsrail’in muhtemel bir misilleme operasyonundan dolayı ciddi bir kaygı ve şokta olduğu değerlendirmelerine neden oldu.

Siyonist İsrail savaş bakanı İsrail Radyosu’na yaptığı açıklamada, kuzey sınırlarındaki askeri birlikleri, muhtemel bir misilleme operasyonuna karşı takviye ettiklerini söyledi.

Siyonist bakan, bölgeye demir kubbe savunma sistemlerinin yerleştirildiği ve yeni askeri birliklerin de gönderileceğini belirterek, ”eğer bir misilleme operasyonu olursa karşı tarafa bunun bedelini pahalıya ödetiriz’ iddiasında bulundu.

Bu arada siyonist İsrail toplumu da, Lübnan direniş güçlerinden gelebilecek muhtemel misilleme operasyonundan dolayı derin kaygı içine girmiş bulunuyor. Lübnan Hizbullahı genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, geçen hafta terör rejiminin saldırısından sonra yaptığı açıklamada, siyonist İsrail’i, sığınaklarınızı hazırlayın’ tehdidinde bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu