FilistinGenel

Korsan İsrail’in son Gazze Savaşı’ndaki kayıpları çok daha fazla

Siyonist televizyonlarından Kanal-2’nin dün gece yayınladığı görüntüler, son Gazze savaşında işgal güçlerinin Gazze sınırındaki Han Yunus şehrinin doğusunda direniş güçleriyle girdiği şiddetli çatışmada ağır kayıplar verdiğini gösteriyor.

Kanal-2 Televizyonu verdiği haberde, sözkonusu görüntülerin savaşta yaralanan askerleri kurtarmak için hazır bekleyen kurtarma ekibinin hızlı, ani, ciddi ve etkin kurtarma çalışmalarını takip etmek için kaskları üzerine takılan kameralardan biri tarafından kaydedildiği belirtildi.

Siyonist kanal verdiği haberin devamında şu bilgileri verdi: “Sözkonusu görüntüler Gazze’nin doğu bölgelerine karşı başlatılan kara harekatına aittir. Bu olay 23 Temmuz günü meydana gelen ve oldukça çetin geçen bir çatışmanın görüntüleri. Orduya bağlı paraşütçüler tugayı düştüğü pusuda en az 13 kişi ya öldü veya ağır yaralandı. Verilen ağır kayıplar nedeniyle kurtarma çalışmaları için helikopterler çağrılmıştı.”

Birlik 669’a bağlı uçaklardan birine binen kurtarma ekibindeki bir askerin çektiği görüntüler daha sonra kanala sızdırıldı.

Kamera görüntüleri daha çok bu ekibin çalışma yeteneğini göstermek için iken, bir yönüyle de işgal askerlerinin savaşta verdikleri zayiatı gösteriyor.

Kurtarma operasyonuna katılan bir subay ise, uçakların iniş yapması için etrafa sis bombası attıklarını, yoğun çatışmalar arasında çoğu ağır birçok askeri zor kurtardıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu