GenelSuriye Düşmanları

Korsan İsrail’in Suriye’ye saldırısına terörü destekleyen tüm ülkeler ortaktır

Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı dün yayınladığı bildiride, İsrail uçaklarının dün sabah Suriye hava sahasını ihlal ederek Şam kırsalının Camraya bölgesinde direniş ve savunma gücünü yükseltme amaçlı Bilimsel Araştırmalar Merkezini bombaladığını açıklayarak silahlı terör gruplarının aylardır bu merkeze girmeye ve ele geçirmeye çalıştığına dikkat çekti.

Genel Komutanlık, İsrail’in Suriye halkına düşman ülkelerle işbirliği içinde içerideki taşeronlarını önemli ve askeri mevkileri vurmak, Suriye’nin bölgede direnişi ve meşru hakları destekleyen rolünü yok etmek için kullandığına işaret ederek karanlık çeteler ve hareketlerden oluşan taşeronlarının iki yıl süresince bu mevkilerin bir kısmını hedef almayı başardığını bildirdi.

Genel Komutanlık bildirisinde, İsrail savaş uçaklarının alçak irtifadan ve radara yakalanmadan uçarak Bilimsel Araştırmalar Merkezinin bir şubesinin bulunduğu Şam kırsalındaki Camraya bölgesine yöneldiğini belirtti.

İsrail uçaklarının bölgedeki merkeze saldırdığını, saldırı sonucu büyük maddi hasar oluştuğunu ve binanın yıkıldığını, uygulama merkezi ve otoparkın büyük zarar gördüğünü, merkezde çalışan iki görevlinin şehit olduğu 5’inin de yaralandığını söyleyerek düşman uçakların sızdıkları yoldan geri döndüklerini kaydetti.

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı, bir kısım medya organlarının İsrail uçaklarının Suriye’den Lübnan’a gitmekte olan bir araç konvoyuna saldırdığına ilişkin haberlerinin asılsız olduğuna dikkat çekerek Suriye’nin egemenliği ve hava sahasını ihlal eden İsrail uçaklarının bilimsel araştırma tesislerini hedef aldığının altını çizdi.

Bildiride, bu saldırıyla İsrail’in Suriye’yi ve direnen halkını hedef alan terör eylemlerinden yararlanan, bu eylemleri yönlendiren ve çoğu zaman uygulayan taraf olduğunun kanıtlandığı belirtilerek İsrail’e Türkiye ve Katar başta olmak üzere terörü destekleyen ülkelerin ortak olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı