Filistin

Kuddumi: Yüzyılın anlaşması Filistinlilere yararı yok

Filistin İslami direniş hareketi Hamas’ın İran temsilcisi Halid Kuddumi, Yüzyılın anlaşması Filistin milleti için hiç bir faydası olmadığını belirterek, bu projenin başarısızlığa sürükleneceğini vurguladı.

Salı günü dış ilişkiler stratejik konseyinin Filistin ve ABD patentli Yüzyılın anlaşması konulu oturumunda konuşan Hamas temsilcisi Kuddumi, ABD Başkanı Donald Trump yalancı ve sahtekar biri olduğunu ve Yüzyılın anlaşması projesi ile Filistin milletinin haklarını yok etmek istediğini belirtti.

Ecnebilerin Batı Asya bölgesinde hiçbir yeri bulunmadığını kaydeden Kuddumi, direniş ekseni büyük bir iktidarda Amerika ve korsan İsrail’in Filistin’e yönelik şom hedeflerini boşa çıkaracağını vurguladı.

Yüzyılın anlaşması ABD Başkanı Donald Trump öncülüğünde ve başta S. Arabistan ve BAE olmak üzere bazı Arap rejimlerin işbirliği ile hazırlanan bir plandır.

Amerikan patentli bu anlaşmaya göre Kudüs siyonist rejim İsrail’e veriliyor, Filistinli mülteciler bir daha anavatanına geri dönemiyor ve Filistin devleti da Batı şerianın bir bölümü ve Gazze şeridinde kuruluyor.

Bu projenin çerçevesinde Maname iki günlük bir iktisadi konferansa ev sahipliği yapıyor. ABD İsrail ortak projesi olan bu oturum Salı günü başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı