FilistinGenel

Kudüs günü, siyonist rejimin yok olma feryadı ve istikbar ile düşmanlık günüdür

Bugün hk 28 Ramazan 1438, dünya Kudüs günüdür; dünya müslümanları bugünde siyonist karşıtı gösterileri ile korsan ve gasıp rejimin cinayetlerinden nefretini haykıracaktır.

İran İslam cumhuriyeti kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin -ra- girişimiyle, Ramazan ayının son günü, Kudüs günü olarak adlandırıldı, böylece dünya çapındaki tüm müslümanlar, siyonist rejimin ırkçı siyasetlerinden nefretini ilan etme fırsatı buldular.

Dünya Kudüs günü münasebeti ile yürüyüş bugün İran saati ile 10:30’da Tahran ile birlikte 900 kentte eşzamanlı düzenlenecek; yürüyüş ve etkinlikleri haber yapmak için ise 400 yerli ve yabancı muhabir ülke çapında görev alacaktır.

İran’da Kudüs ve intifada komitesi başkanı Ramazan Şerif, bu yıl dünya Kudüs günü etkinliklerinin 120 ülkede düzenleneceğini duyurdu.

İmam Ali Hamaney’de çarşamba günü üniversite hocaları, araştırmacıları ve elitleri ile yaptığı görüşmede Kudüs gününün çok önemli olduğuna işaretle, bugünün sırf bir mazlum millete destek günü olmadığını, dünya istikbarı ve sultacıları ile mücadele sembolü olduğunu belirtti.

İran’ın içinden ve dışından Şii ve Ehli Sünnet din alimleri, çeşitli parti ve siyasi gruplar ise ayrı ayrı yayınladıkları bildiriler ile, Kudüs günü gösterilerine katılmak için halka çağrı yaparak, onların gasıp siyonist rejim cinayetlerinden nefretlerini göstermelerini istediler./

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu