FilistinGenel

Kudüs İntifadası Hahamları fetva yayınlamaya zorladı

Mescidi Aksa’ya baskınlar nedeniyle başlayan intifada ve intifadanın Siyonist toplumda yarattığı sıkıntılar üzerine Siyonist işgal rejimindeki hahamlar Yahudilerin Mescidi Aksa’ya girmelerini haram sayan bir fetva yayınlamak zorunda kaldı.

Siyonist medyanın verdiği habere göre işgal rejimindeki hahamların imzaladığı fetva, Siyonist toplumun Heykel Dağı olarak adlandırdıkları Mescidi Aksa’ya çıkmalarını haram sayıyor.

Gazetelere yansıyan analiz ve yorumlara göre hahamları böylesi bir fetvaya zorlayan husus, aşırı sağcı fanatik Yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa’yı basıp Filistinlilerin öfkesine ve bunun neticesinde şimdiki intifadayı başlatmalarına sebep olmaları.

Siyonistlerin Mescidi Aksa’yı basıp hürmetini çiğnemeleri, cemaate saldırmaları, caminin içine girmeleri Filistinlilerin intifadasına sebep olurken, süreç içinde Filistinli gençlerin bıçaklı ve araçlı eylemlerinde ondan fazla Siyonisti öldürmeleri ve onlarcasını yaralamaları Siyonist toplumda büyük bir korkunun yayılmasına ve işgal rejiminde güven ve huzurun bulunmadığı bilincinin oluşmasına neden oldu.

İstatistiklere göre, feda eylemlerinin ardından Siyonist toplum büyük bir korku ve panik içinde yaşarken, Kudüs’te Filistinlilerin yoğun olduğu bölgelerde yaşayan Yahudilerden %70’i evlerini terk etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu