FilistinGenel

Kudüs İntifadası şehitlerinin sayısı arttı

Ramallah kentinin kuzeydoğusundaki Ofra Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bugün ikindi saatlerinde Filistinli bir gencin bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla işgal güçlerinin açtığı ateşle şehit olduğu bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, kimliği öğrenilemeyen Filistinli bir gencin Ramallah’ın kuzeydoğusundaki Ofra Yahudi Yerleşkesi yakınlarında işgal askerlerinin üzerine ateş açmaları sonucu şehit olduğunu açıkladı.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı ise işgal askerlerinin Ramallah’ın kuzeydoğusundaki Ofra Yahudi Yerleşkesi yakınlarında işgal askerlerine yönelik bıçaklama eylemi girişiminde bulunması üzerine bir gence ateş açarak öldürdüklerini öne sürdü.

Filistin Sağlık Bakanlığı ve Filistin Kızılayı ilk yardım ekiplerinin şehit gencin bulunduğu bölgeye erişmelerinin işgal güçlerince engellendiği belirtildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı daha sonra yaptığı açıklamada, şehit gencin Ramallah kentinin kuzeybatısındaki El-Mezraa El-Ğarbiyye beldesi sakinlerinden 23 yaşındaki Maan Nasıruddin Ebu Gara’ olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu