GenelSuriye Dostları

Kudüs Müessesesi, Mescid-i Aksa’yı yıkma tehditlerine karşı uyarıda bulundu

Uluslararası Kudüs Müessesesi, Siyonist Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Kubbetu’s-Sahra’nın yıkılarak yerine sözde mabedin inşa edildiğini gösteren propaganda filmini kınadı ve filmdeki mabed yalanının Yahudileştirme faaliyetlerinin reklamı olduğunu söyledi.

Kudüs Müessesesi Enformasyon İdaresi Müdürü Hişam Yakub, Quds Press’e yaptığı açıklamada, Siyonist Dışişleri Bakanlığı’nın hazırlattığı filmin başta Mescid-i Aksa olmak üzere Kudüs kentindeki kutsal mekanları hedef alan planlı ve programlı saldırıların bir parçası olduğunu ifade etti.

Yakub, son dönemde Yahudileştirme faaliyetlerinin hızlanmasıyla birlikte Mescid-i Aksa’da Yahudilerin de ibadet etmesine izin verilmesi ve Kubbetu’s-Sahra’nın yıkılması çağrılarının da arttığına dikkat çekti.

Filmin tehlikesinin sadece Kubbetu’s-Sahra’nın yerinde eskiden sözde mabedin olduğu iddialarıyla sınırlı kalmadığını belirten Yakub, filmi hazırlayanın “İsrail”in dünyadaki imajını düzeltmekle görevli Siyonist Dışişleri Bakanlığı olduğunu ve filmle birlikte dünyaya Mescid-i Aksa’yla ilgili mesajlar verildiğini söyledi.

İslam ümmetinin Mescid-i Aksa’ya yönelik tehlikelerin farkında olması gerektiğini ifade eden Yakub, Mescid-i Aksa’nın sadece Müslümanlara ait olduğunu hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı