GenelSuriye Dostları

Kudüs Müfrezeleri, mücahitlerinden birinin Gazze’de şehit olduğunu açıkladı

Filistin’de faaliyet gösteren İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri, mücahitlerinden birinin dün (15 Ocak Salı) akşam saatlerinde Gazze kentinde direnişle ilgili görevini yerine getirirken şehit olduğunu açıkladı.

Kudüs Müfrezeleri tarafından konuyla ilgili yayınlanan bildiride, 23 yaşındaki şehit mücahit İbrahim Cemil El-Harrazin’in Eş-Şucaiyye mahallesinin Türkmenler bölgesinden ve Gazze tugayının en önemli mücahitlerinde olduğu, cihat görevini yerine getirirken şehit olduğu ifade edildi.

Bu arada şehit mücahit İbrahim Cemil El-Harrazin’in Kudüs Müfrezeleri’nin Gazze Şeridi’ndeki en önemli komutanlarından sayılan ve 17 Ocak 2007′de şehit olan komutan Macid El-Harrazin’in kardeşinin oğlu olduğu bildirildi.

Kudüs Müfrezeleri, İbrahim Cemil El-Harrazin’in şehadeti üzerine yayınladığı bildiride, şehitlerin kanının işgalcilerin peşini bırakmayacağını, mücahitler için de şeref ve izzet yolunu aydınlatmaya devam edeceğini bildirdi. Kudüs Müfrezeleri, işgal altındaki Filistin topraklarının tamamı özgürlüğüne kavuşuncaya kadar direnişi sürdüreceklerini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu