FilistinGenel

Kudüs’teki teşkilatlardan Mescidi Aksa muhafızlarını tutuklayan işgal rejimine uyarı

Evkaf ve İslamî Kutsallar Konseyi ile Yüksek İslam Heyeti ve Fetva İdaresi işgalcinin Mescidi Aksa muhafızlarını tutuklaması ve onları Aksa’dan uzaklaştırmasıyla ilgili açıklamalarda bulunarak işgalciyi uyardı.
Evkaf Konseyi yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada, “İşgal rejimi son birkaç gün içinde Mescidi Aksa muhafızlarından bazılarını ve camideki İmar Komisyonu üyelerinden birini tutukladı. Bazı görevlileri ve muhafızları da ifadeye çağırıp Aksa’dan uzaklaştırıldıklarına dair tebligat teslim etti. Bununla yetinmeyen işgal rejimi, görevlileri ve muhafızları para cezalarına da çarptırıp belgeler imzalattı” ifadesini kullandı.
Açıklamada ayrıca, işgal rejimiyle ona bağlı kurum ve kuruluşların Evkaf Konseyi çalışanlarıyla, camiyi imar edenleri ve koruyanları tutuklayıp cezalandırmasının, işgal polisi himayesinde Aksa’ya baskın yapan Siyonist yerleşimcilere karşı duran ve müdahale edenleri korkutmak, sindirmek, susturmak ve cezalandırmaktan başka birşey olmadığına dikkat çekildi.
İşgal rejimini zalimce tutum ve politikalar konusunda uyaran konsey, “İşgal rejimi şunu iyi bilsin ki bütün Müslümanlar kutsal mekanları olan Mescidi Aksa’yı savunmaya çalışan İslamî Vakıflar ve Aksa muhafızlarının yanındadır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu