GenelYemen Gerçekleri

Kum İslami İlimler Merkezi uluslar arası çevreleri Yemen konusunda eleştirdi

Kum İslami İlimler Merkezi Üstatlar camiası, Arabistan yönetimi tarafından Yemen’de işlenen cinayetler karşısında uluslar arası topluluk ve kuruluşların sessiz kalmasını eleştirdi.

İRİB Haber Ajansının bildirdiğine göre Kum İslami İlimler Merkezi Üstatlar camiası dün yayınladığı bir bildiriyle Suudi rejiminin Yemen’e insanlık dışı saldırısını ağır bir dille kınayarak, bu saldırıların derhal durdurulması ve Yemen halkı aleyhinde cinayette bulunan faillerin cezalandırılmasını istedi.

Kum İslami İlimler Merkezi Üstatlar camiası bildirisinde şöyle denilmiştir: İçlerinde çok sayıda kadın, çocuk ve yaşlıların da bulunduğu Yemen halkının katliamıyla sonuçlanan Suudi rejimi savaş uçaklarının Yemen’e saldırıları ve bu ülke halkına insani yardımların ulaştırılmasının engellenmesi Yemen’i büyük bir insani facianın eşiğine getirmiştir. Amerikan yönetiminin de geniş desteğiyle gerçekleşen toplu kıyım ve yasak silahların kullanılması sözüm ona Harameyni Şerifeyn’in hizmetçilerinin kan emici simalarını ortaya koyduğu gibi hatta İnsan hakları müdafilerinin sessizliğini de ciddi sorunlarla karşı karşıya getirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu