Genel

Kunaytra’nın işgalden kurtarılması münasebetiyle seminer düzenlendi

Kunaytra ilinin İsrail işgalinden kurtarılmasının 38. Yıldönümü hala işgal altında bulunan Golan’da Mecdelşems beldesinde dini ve ulusal temsilcilerin katılımıyla bir seminer düzenlendi.

Seminere işgal altındaki Filistin topraklarından ve 48 topraklarından temsilcilerin yanı sıra çevre köylerden gelen geniş bir kitle katıldı.

Seminerde yapılan konuşmalarda Suriye’nin direnişçi ve ulusal tutumlarını hedef alan saldırı ve komplolar karşısında Filistin halkı ve yönetiminin Suriye halkı ve yönetiminin yanında yer aldığı ifade edildi.

Kunaytra ilinin işgalden kurtarılarak anavatana kavuşturulmasının önemine dikkat çekilen seminerde bu süreçte Suriye’de yaşanan şiddet ve saldırıların reform, demokrasi ve özgürlük talepleriyle bir ilgisi olmadığını yaşananların Suriye devletini sömürgeci ve işgalci devletler karşısında zayıflatmayı amaçlayan bir dış komplodan ibaret olduğu vurgulandı.

Günün anlam ve öneminin yanı sıra Suriye’nin geçmişten bu yana izlediği ulusal, milli ve direnişi destekleyen politikalar sonucu direnişin büyük kazanımlar sağladığına işaret edilen seminerde Kunaytra topraklarında anavatan bayrağının dalgalandırıldığı zaferi anlatan belgesel bir film gösterimiyle o gün yaşanan heyecan ve coşku yüreklerde yeniden canlandırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı