Genel

Lahham:Suriye hırçın bir siyasi, ekonomik ve medyatik savaşa maruz kalmaktadır

Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihad el-Lahham dün BM genel sekreteri eski yardımcısı Sergey Ordzhonikidze başkanlığında Suriye’yi ziyaret eden Rusya Federasyonu Sosyal Odası heyeti ile toplantısında Suriye’nin tanık olduğu durumlara ışık tuttu.

Lahham; Suriye’nin milli ve ulusal tutumlarından caydırılması amacıyla hırçın bir siyasi, ekonomik ve medyatik savaşa maruz kaldığını ifade etti.

Toplantıda heyet ziyaretinden amacın yaşanan durumları yakından gözlemleme ve gerçekleri bizzat görmek olduğunu ifade eden Ordzhonikidze; çözüme katkıda bulunma hedefiyle bu gerçekleri Rus yönetimi ve kamuoyuna aktaracaklarını söyledi.

Ordzhonikidze; Suriye’deki durumların bölgesel ve uluslararası önemli ve etkin yansımalarından dolayı Rusya’nın bu durumları önemle oldukça yakından izlediğini, uygun siyasi çözüme de çaba harcadığını belirtti.

Rus heyet Halk Meclisi Başkanı Lahham’dan Suriye’de bulunan terör gruplarının yapısı, sayıları, vatandaşların yanı sıra kamu ve özel mülklere bulundukları eylemler hakkında bilgi aldı.

Görüşmede Suriye’nin vatan ve halk olarak maruz kaldığı hırçın savaşa da değinilirken, ABD ve batının bölgedeki aletleriyle siyasi, ekonomik ve medyatik yönlerde yürüttükleri bu savaşa karşı koyma yolları tartışıldı.

Taraflar demokrasi, özgürlük, insan hakları yada sivilleri koruma gibi terimlerin iddiasıyla Suriye’ye yönelik yürütülen bu hırçın savaşa destek verenlerin bağımsız ulusal karara sahip olmayan bölge ülkeleri tarafından desteklendiğine dikkat çektiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu