GenelSuriye Dostları

Lahur’da İslami uyanış konferansı

Pakistan’ın Lahur kentinde İslam İnkılabının zafer yıl dönümü şafakta on gün ile eş zamanlı olarak İslami uyanış konferansı düzenlenecek.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre şafakta on güne yaklaşılırken, Lahur’da İslam dünyasının bir çok din alimi, müslüman düşünür ve siyaset adamalrının katılımı ile islami uyanış konferansı düzenlenecek.

İslami uyanış konferansı ‘islami cemaat partisi’ eski lideri allame Gazi Hüseyin Ahmed’in düşünceleri ekseninde ve din alimlerinin bu süreçteki rolleri ile ilgili olarak İslam inkılabı rehberinin danışmanı Dr. Ali Ekber Velayeti’nin yanı sıra ehli sünnet ve Şii din alimlerinin katılımı ile gerçekleşecek.

Söz konusu konferans, mübarek ‘İslam inkılabı, sevgi peygamberi ve vahdet’ adı ile başlayacak olan şafakta on gün ile eşzamanlı olarak ehli sünnet ve Şii Müslümanlara arasında birlik ve dayanışma oluşturmak hedefi ile düzenlenecektir.

Perşembe günü çalışmalarına başlayacak olan İslami uyanış konferansı Lahur’da bulunan İran İslam Cumhuriyeti kültür evi koordinasyonu ile gerçekleşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı