GenelSuriye Dostları

Laricani: ABD’nin küstah tavırları, uluslararası güvenliği bozuyor

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, ABD’nin çifte yaklaşımı ve küstahlıklarının uluslararası güvenlik ve barışı bozduğunu kaydetti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani bugün Katar’da düzenlenen Uluslararası Parlamentolar Birliği Toplantısında yaptığı konuşmada, Amerikan yetkililerinin nükleer anlaşma, Paris iklim anlaşması, INF, Rusya, Çin ve Avrupalı ülkelere karşı tavırları, terörle mücadelede çifte yaklaşımı, işgal altındaki Kudüs ve Filistin’e yönelik küstahlıklarıyla dünya barış ve güvenliğini bozduğunu kaydetti.

ABD’nin Suriye topraklarının bir parçası olan Golan’ı İşgal rejimi İsrail’in egemenliği altındaki bir toprak olarak tanıma kararını eleştiren Laricani, Siyonistler’in Mescid-i Aksa’ya yönelik son saldırıları ve Beytül-Mukaddes’te dini ve etnik temizliğine dikkat çekerek, bu tür yayılmacı, insanlık dışı ve uluslararası kurallara aykırı girişimlerin Amerika-İsrail’in komik politika ve şovlarının sonucu olduğunu söyledi.

İslami Şura Meclisi Başkanı, Müslüman milletlerin Amerika ve Siyonist rejim ile paralellik arz eden politikaları asla kabul etmeyeceklerini ifade etti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani ayrıca, ABD’nin Uluslararası Kızılhaç ve diğer ülkelerin yardımlarının selzedeler için İran Kızılayı’na teslim edilmesine engel olmasının ekonomik terörizm olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu