GenelSuriye Dostları

Laricani: Halkın seçimlere katılımındaki oran İran’da güvenliği arttıracaktır

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, halkın seçimlere görkemli katılımının İran’da güvenliğin artmasına vesile olacağını söyledi.

Laricani, bugün düzenlenen seçimlerde oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, bugün İran halkının geleceğinin şekillenmesi için yekvücut olarak sahneye çıktığını ve aynı zamanda halkın bu görkemli katılımıyla İran’ın güvenliğinin de artmasına vesile olacağını söyledi.

Laricani açıklamasında ayrıca İran’da dine dayalı halkçı yönetimin İran’ın temel direği olduğunu belirterek, ” halkın oyunun emanet olduğunu ve seçimlere gözlemciliğin ve kontrolün çok dikkatli bir şekilde gerçekleştiğini söyledi.

Bu arada İran yargı gücü başkanı Sadık Amoli Laricani de, halkın sandık başlarına görkemli bir şekilde giderek birlik ve beraberliğini ortaya koyduğunu ve İslam nizamına sahip çıktığını gösterdiğini ve bu durumun İran İslam nizamının konumunun güçlenmesine vesile olacağını söyledi.

Ayetullah Laricani, bugünkü seçimlerin zaferinin gerçek sahiplerinin İran halkı olduğunu belirterek, halkın yüksek bir katılımla düşmanların oyunlarını bozduğunu ve onların komplolarını etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Sadık Amoli Laricani, düşmanların bile, İran’da halkın baskı ve yaptırımlara rağmen dimdik ayakta olduğunu ve dış güçlere karşı direndiğini ve oylarını hür bir şekilde verdiğini itiraf ettiklerini hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu