GenelSuriye Dostları

Laricani: Lübnan halkının oyları, ABD ve Siyonistlerin bölgedeki rezaletlerine bir cevaptır

İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani, Lübnan halkının seçimlerde kullandığı oyların, ABD ve Siyonistlerin bölgedeki rezaletlerine bir cevap olduğunu belirtti.

Tesnim Haber Ajansının bildirdiğine göre İran Meclisi Başkanı Ali Laricani, bugün mecliste yaptığı konuşmada; Lübnan’daki seçim sonuçları sonucu kazanılan zafer nedeniyle Lübnan Parlamento Başkanı’nı tebrik etti.

Laricani; ABD, Siyonistler ve bölgesel uzantılarının tüm yıkıcı girişimleri ve harcadıkları kirli paralara rağmen kahraman Lübnan halkının oy sandıklarında kendi sözlerini söyleyerek, ABD ve Siyonistlere “hayır” dediğini ifade etti.

Laricani, Trump’a seslenerek şöyle dedi: Sayın Trump, bölge halkına karşı siyasi ve askeri baskının cevabı, onların kabadayılığıyla mücadele eden mazlum milletlerin yüksek sesi olduğunu bilmelidir.

İslami Şura Meclisi Başkanı, “bölgede biri diktatörlüğe dayalı ve ABD’ye bağımlı gerici akım, diğeri Lübnan ve Tunus seçimlerinde sesini duyduğunuz ve inşallah Irak’ta da duyacağınız demokrasi yanlısı akım olmak üzere iki önemli akım görülüyor” diye açıklamada bulundu.

Laricani, ABD Başkanı’na hitaben şöyle dedi: Sayın Trump! ABD ve Siyonistlerin geçtiğimiz senelerde teröristlere yardımının güvenlik anlamdaki rezalet sonuçlarının cevabını kahraman Lübnan halkının oylarında buyurun görünüz. Hiç şüphesiz nükleer meselede de benzer bir sonuçla karşılaşacaksınız ve büyük İran halkı Ayetullah Hamanei’nin dahiyane liderliğiyle Rahmetli İmam’ın siretinde tecelli eden yolunda sağlam adımlarla yürümeye devam edecek.

İslami Şura Meclisi Başkanı sözlerinin son kısmında; İslami Şura Meclisi’nin aziz Lübnan halkının parlamento seçimlerindeki başarısını kutladığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu