GenelSuriye Dostları

Laricani: Şii ve Sünni müslümanlar arasında tefrika çıkarmak düşmanın komplosudur

İslami İran Meclis Başkanı Ali Laricani, Amerika’nın terörizmle mücadele gibi bir hedefinin olmadığını ve ABD’nin bu konuya bakışının yalnızca çıkar amaçlı ve tüccar mantığıyla olduğunu söyledi.

Laricani dün Kum kentinde bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Irak’ta son zamanlarda yaşanan terör hadiselerine temas ederek, Irak’ta IŞİD terör örgütü konusunda Amerika’nın sadece seyirci kaldığını ve bu tutumunu hala da sürdürdüğünü söyledi.

Şii ve Sünni müslümanlar arasında tefrika çıkarmanın İslam düşmanlarının oyunu olduğunu belirten Laricani, bölgede bazı ülkelerin yanlış siyasetleri ve bazı güçlü devletlerin de onlara yardımlarının, düşmanlara Şii ve Sünni müslümanlar arasında tefrika çıkarmaya dayalı komplolarını tetiklediğini söyledi.

Terörizm dalgasının yayılmasına da işaret eden Laricani, bunun kısa süreli olduğunu ama uzun vadede İslam dünyasının bu gelişmeleri doğru değerlendirmesi halinde İslam dünyasının lehine istifade edebileceğini söyledi.

Laricani konuşmasının bir bölümünde ise siyonist İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına da temasla; bu rejimin batılıların desteğinde bu cinayetleri gerçekleştirdiğinin açık bir şekilde görüldüğünü belirtirken, bu rejimin cinayetlerinin artık dünya milletlerinin BM’ler ve devletlere itiraz seslerini gür bir şekilde yükseltmelerine neden olduğunu ve bu itirazların BM’leri de siyonist İsrail’e karşı tavır ortaya koymasına zorladığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu