GenelSuriye Dostları

Laricani: Suriye halkının geleceği bölge halklarının geleceği ile düğümlenmiş!

İslami Şura Meclisi Başkanı, Suriye halkının kaderinin, bölge halklarının kaderi ile düğümlendiğini söyledi.

İslami Şura Meclisi haber ajansının bildirdiğine göre Meclis başkanı Ali Laricani, Kum ili siyasi ve sosyal aktivistleri oturumnda yaptığı konuşmada, batı ve bazı bölge yönetimlerinin Suriye’ye baskıdan amaçlarının siyonist İsrail rejimini içine sürüklendiği inzivadan kurtarmak olduğunu söyledi.

“Suriye halkının kaderi ve sorunu, tüm bölge halklarının geleceğine düğümlenmiştir ve tüm bölge ülkelerini etkisi altına alacaktır” diyen Laricani, Suriye yönetiminin devrilmesinde batıyla ortaklıkta bulunan bölge yönetimlerine nasihatta bulunarak, Suriye’de sükunet ve huzurun geri kazanılması için bölge halklarıyla işbirliğine girmelerini istedi.

İran İslam Cumhuriyetinin Suriye’de daha fazla huzur, barış ve sükunet istediğini ve bu amacını ciddiyetle takib ettiğini hatırlatan İslami Şura Meclisi Başkanı, “Düşmanlar, İslam İnkılabının zaferinden sonra her zaman muhtelif yaptırımlarla İran’ın ilerlemesini engellemek istemişlerdir. Ama her zaman İran İslam Cumhuriyetinin kurucusu rahmetli İmam Humeyni, İslam İnkılabı lideri’nin rehberlik ve önerileri ve İran halkının üstün dirayeti sonucu tüm bunlar akamete uğratılmıştır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu