GenelSuriye Dostları

Laricani Suriye petrol bakanı ile görüştü

Tahran’da temaslarda bulunan Suriye petrol bakanı Said Henidi, İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani tarafından kabul edildi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani bu kabulde, Suriye krizinin çözümü için taraflar arasında görüşme zamanı geldiğini söyeldi.

İran’ın Suriye krizinin çözümüne yönelik tutumlarına işaret eden İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, Suriye’de krizin başından bu yana İran İslam cumhuriyeti, krizin siyasi yollarla görüşmelerle çözülmesi için gerekli ortamın oluşması yönünde çalıştığını dile getirdi.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani açıklamasında ayrıca, Suriye yönetiminin, siyasi, askeri ve propaganda saldırılarının tamamına dik bir duruş sergileyip direnmesinin övgüye değer olduğunu hatırlatarak, ” artık emperyalist güçler halkların iradesini kontrol altına alamıyor ” diye konuştu.

Suriye petrol bakanı Said Henidi de bu görüşmede, Suriye’de son dönemlerde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi vererek, Suriye halkı hiç bir zaman yabancı müdahalelere teslim olmayacak diye konuştu.

Suriye petrol bakanı açıklamasında ayrıca, Suriye’de krizin, askeri yöntemlerle çözülmesi mümkün değildir. Suriye hiç bir zaman, bağımsızlık ve toprak bütünlüğüne saldırıya, yabancı müdahalelere izin vermeyecek diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu