GenelSuriye Dostları

Laricani: Suriye, Terörizm ve Siyonizm ile mücadelede ön cephede yer almaktadır

İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, Suriye hükümeti ve Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın Suriye krizinin siyasi çözümü yönündeki davranışlarının ölçülü olduğunu ve Suriye’nin terörizm ve Siyonizm ile mücadelede ön cephede olduğunu söyledi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Faysal Miktad ile görüşen Laricani, Suriye aleyhindeki ciddi bir saldırı söz konusu olduğunu ve iki ülkenin siyasi ve ekonomik alandaki işbirliğinin artması gerektiğini söyledi.

Laricani, iki ülkenin siyasi, ekonomik ve parlamentolar arası ilişkilerin gelişmesinin önemine değinerek, iki ülke ilişkilerinin derin, dostane ve tarihi olduğunu vurguladı.

İran’ın terörizmle mücadeledeki politikasının bölgede güvenliğin tesisi olduğunu ifade eden Laricani, Suriye ile işbirliğinde ekonomik ötesi konuların göz önünde bulunduğunu söyledi.

Bazı bölge ülkeleri ve dünya güçlerinin Suriye’deki durumdan sorumlu olduklarını vurgulayan Laricani, ‘’ABD ve bölgesel müttefikleri bölge için bir çok sorun yaratmışlardır ve bölge ülkelerinin tedbirleri ile daha fazla hasarın önüne geçilmesi gerekir’’ dedi.

İslam dünyasındaki mevcut sorunların çözümü için İslam ülkelerin birliğinin önemine vurgu yapan Laricani, sadece büyük güçlerin İslam ülkelerin arasındaki ihtilaflardan kendi yararları doğrultusunda yararlandıklarını söyledi.

Miktad da İran’ın bölgenin ve İslam dünyasının güçlü ve önemli ülkesi olduğunu bildirerek, İran’ın zor zamanlarda Suriye devleti ve milletinin yanında olduğunu ve İran’ın olmaması durumunda Suriye direnişine şahit olunmayacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı