GenelSuriye Dostları

Laricani: Suriye’de işlenen cinayetler karşısında batının suskunluğu Suriye’de özel siyasi hedeflerinin var olduğunu gösterir

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, Suriye’de savunma bakanı ve üst düzey güvenlik yetkililerine yönelik terör saldırılara karşı batının suskunluğuna işaretle, ‘Bu olay batının terörist anlayışlarını da ortaya koyuyor’ diye konuştu.

İslami şura meclisi haber ajansının bildirdiğine göre; İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, İslami şura meclisi milletvekilleri ile İslam inkılabı rehberi bilgeler meclisi “hubregan” üyeleri arasında yapılan toplantıda, Suriye’de yaşanan son terör olaylarına işaretle, ” ABD ve İngiltere gibi batılı ülkelerin, Suriye’de yaşanan cinayetler karşısında suskun kalmaları, onların, Suriye’de özel siyasi hedeflerinin var olduğunu gösterir onlar işlenen cinayetleri görmezlikten geliyorlar’ diye konuştu.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani batı ülkelerin, İslam inkılabı çehresini tahrip etmek ve İran halkını, İslam cumhuriyetine karşı kötümser bakmaları için yoğun bir çaba ve çalışma içerisinde olduklarını hatırlatarak, “İran halkı, İslam inkılabının zaferinden bu yana, Amerika’ya karşı dik durmuştur ve hiçbir zaman, inkılap hedefleri ve değerlerinden geri adım atmamıştır” vurgusunu yaptı.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani açıklamasında, İran halkının her zaman İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei’in emir ve tavsiyelerini göz ardı etmeyeceğini hatırlatarak, emperyalist güçler, hiçbir zaman İran halkı içerisindeki birlik ve vahdet anlayışına zarar veremez diye konuştu.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani açıklamasında ayrıca, batılı ülkeler, savaşla İran halkının dik duruş idaresini kıramayacaklarını çok iyi biliyorlar. Bu yüzden de bir askeri saldırıdan çekiniyorlar. Fakat siyasi ve kültürel olarak İran halkına saldırıp zarar vermeye çalışıyorlar diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı