GenelSuriye Dostları

Laricani:İran tüm alanlarda Filistinli mücahitlere yardım için hazırdır

İran İslami şura meclisi başkanı Filistin meselesini İslam dünyasının en önemli konularından biri olarak niteleyip İran İslam cumhuriyetinin sürekli tüm alanlarda Filistinli mücahitlere yardım için hazır olduğunu belirtti.

İrna’nın haberine göre Ali Laricani, dün HAMAS siyasi büro başkanı İmad El-Alemi ile görüşmesinde direniş ekseninin Kudüs’ü işgal eden rejim aleyhine mücadele olduğuna değinerek Filistin meselesiyle Filistin mazlum halkının Siyonist rejimin dayatıcılığına karşı desteklenmesinin sürekli İran’ın gündeminde bulunduğunu belirtti.

Laricani, Filistin halkı özellikle de Gazze halkının direnişini bağımsız milletler ve mücahitler için model olarak niteleyip Filistin halkının direniş ve mücahide ruhundan dolayı başarı sağladığı ve bu ruhun korunması gerektiğini söyledi.

HAMAS siyasi büro başkanı ise bu görüşmede İran’ın Filistin milletine destek vermesinden dolayı takdir ederek İran’ın sürekli zor şartlarda Filistin halkının hamisi olduğunu belirtti.

El-Alemi İran’ın Filistin halkının Siyonist rejim karşısındaki zaferinde önemli payı bulunduğuna değinerek direnişin Kudüs’ün işgalcisi rejim karşısındaki zaferinin ırkçı rejimin zevalinin kesin olduğu ve yakında Kudüs’ün kurtuluşuna tanık olacağımızı gösterdiğini belirtti.

Direnişi Filistin İslami hareketin tek seçeneği olduğunu belirten El-Alemi, HAMAS’ın kesinlikle Siyonist rejime karşı direnişten vazgeçmeyeceği ve cihadın kurtuluşun tek yolu olduğuna inandığını belirtti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı