Genel

Lavrov: Suriyeli muhalifler, Moskova toplantısını reddetmediler

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova toplantısına davet edilen Suriyeli muhaliflerden hiçbirinin, bu daveti geri çevirmediğini belirtti.
Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Moskova, Suriye yönetimi ile muhalefet temsilcilerini aynı masa etrafında oturtma hazırlıklarını sürdürüyor.
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, bu bağlamda yaptığı açıklamada, muhalif grup liderlerinin Moskova toplantısına katılmak için büyük ilgi gösterdiğini ifade etti.
Suriye krizi boyunca ilk kez, bütün Suriyeli muhalif grup temsilcilerinin müzakere masası etrafında oturmaları için çaba sarf edildiğini söyleyen Rusya Dışişleri Bakanı, davet edilen Suriyeli muhalif liderden kimsenin daveti reddetmediğini belirtti.
Moskova, 26-29 Ocak tarihlerinde, Suriye yönetimi ile muhalefet temsilcilerine ev sahipliği yapacak; toplantıda, ihtilaflı konular ele alınacak.
Rusya Cumhurbaşkanı Ortadoğu Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov, son günlerde yaptığı açıklamada, en az 25 muhalif liderin Moskova’ya davet edildiğini duyurdu.
Putin’in Ortadoğu Temsilcisi, siyasi görüşmeler yapılırsa, bundan böyle silahlı çatışmaların kesinlikle siyasi görüşmelere dönüşeceğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı