GenelYalan ve İftiralar

Lazkiye’de patlamaların meydana geldiğine ilişkin haberler yalanlandı

Suriye Enformasyon Bakanlığında bir kaynak; bir kısım medya kanallarının Şam’ın Salıhiye ve Meydan semtlerinin kapatıldığına ilişkin bulundukları iddiaları çürüttü.

Kaynak; bu iddiaların gerçeklerle hiç bir ilgisi olmayan asılsız ve yalan iddialar olduğunu ifade ederek, Suriye ve halkını hedef alan histerik medya savaşı kapsamında geldiklerini belirti.

Lazkiye Valisi Abdülkadir el-Şeyh; Suriye ve halkına karşı dünya kamuoyunu provoke eden ve Suriyeli kanları akıtanların ortakları olan bir kısım medya kanallarının Lazkiye’de patlamaların meydana geldiğine ilişkin haberlerin aslı gerçeği olmadığını belirtti.

SANA’ya yaptığı açıklamada bu iddiaların gerçeklerden tamamen uzak provokatör iddialar olduğunu ifade eden Vali el-Şeyh; Lazkiye’nin muhtelif bölgeleriyle sakin, normal ve güvenli bir hayata tanık olduğunu söyledi.

Kendi tarafından Lazkiye İl Emniyet Müdürü Tuğgeneral Cemal Bitar SANA’ya yaptığı benzer açıklamada; Lazkiye’nin tüm bölgeleriyle sakin ve normal bir hayata tanık olduğunu belirterek bu asılsız iddiaların provokatör medyanın Suriye ve halkına histerik savaşı çerçevesinde geldiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı