GenelSuriye Düşmanları

Libya’da eğitim alan teröristler İstanbul’dan Suriye’de savaşmaya gidiyorlar

Libya’nın Bingazi kentinde eğitim alan teröristler, buradan sahte pasaportla İstanbul’a, İstanbul’dan da Suriye’de savaşmaya gidiyorlar.

McClatchyDC’den Nancy A. Youssef’in haberine göre, Libya’nın Bingazi kenti teröristlerin merkezlerinden birisi haline geldi.

Bingazi havaalanında çalışan ve ismini vermek istemeyen üç yetkili, her hafta onlarca Suriyelinin Libya’ya gelerek savaş eğitimi aldıklarını söyledi. Yetkililer, bu teröristlerin sahte Libya pasaportu ile seyahat ettiğini belirttiler.

Bu eğitimin merkezinde ise, Libya’daki terörist örgüt Ensar el-Şeriat’ın durduğuna dikkat çekiliyor. Havaalanındaki yetkililer, sahte pasaportların kolayca tespit edilebildiğini, ancak burada da Ensar el-Şeriat taraftarları bulunduğu için yasadışı işleri göz yumulduğunu söylediler. Aynı yetkililer, sahte pasaportlu terörist lerin İstanbul’a giderek buradan Suriye’ye sızdıklarını vurguladı. Havaalanı memurları, teröristlerle karşı karşıya gelmekten çekindikleri için onları engelleyemiyorlar.

Libyalı yetkililerin sahte olduğunun kolayca anlaşılabileceğini söylediği pasaportların, İstanbul’daki Türk yetkililer tarafından nasıl incelendiği ise bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı