GenelSuriye Dostları

Lübnan Baş Müftüsü Vahdet Haftası münasebetiyle bir açıklama yaptı

Lübnan Baş Müftüsü, Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) doğum günü vesilesiyle vahdet çağrısında bulundu.

Lübnan müftüsü Şeyh Muhammed Raşid Kabbani, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) doğum günü münasebetiyle yapmış olduğu açıklamada mezhepsel savaşları teşvik edecek herhangi bir eylemden kaçınılması ve buna karşı uyanık olunması çağrısında bulundu.

Lübnan özelinde İslam dünyasına hitaben bir açıklama yapan Şeyh Kabbani açıklamasında, “Günümüz itibariyle Lübnan, tehlikeli ve kritik bir yol ayrımına doğru gidiyor. Bizi ayrıştıracak faaliyetlere karşı farkındalık sahibi olunmalı ve bu durumun Lübnanlılar arasında bölünmelere, mezhepsel manada problemlere sebep olacağı bilinmelidir” dedi.

Açıklamasının devamında Kabbani, “Önder insanlar, Lübnan’daki hassas durumun farkına varmalıdır. Çünkü ülkenin güvenliği ve istikarı herkesin sorumluluğu altındadır” dedi.

Kabbani açıklamasının sonunda “Lübnan’ın birliği en öncelikli meseledir ve ayrılığı körükleyecek açıklamalardan, konuşmalardan uzak durmamız gerekmektedir” dedi.

Peygamber Efendimiz (sav)’in doğum tarihi olarak bilinen Rebiülevvel ayının 12. günü ile başlayan hafta, İslam dünyasında Vahdet Haftası olarak kutlanıyor ve İslam dünyasındaki ayrılıkların önünü alabilmek için dünya genelinde uluslararası organizasyonlar tertip ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu