GenelSuriye Dostları

Lübnan halkı Hizbullah’tan teröre karşı devreye girmesini istedi

Lübnan’ın Arsel bölgesi civarında Hizbullah’la silahlı terörist gruplar arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı bildirildi.

Neşra haber ajansının bildirdiğine göre Hizbullah’la silahlı terörist gruplar arasında Arsel tepeleri civarındaki Rahve ve Ra’yan bölgelerinde yaşanan çatışmalarda ağır silahlar da kullanılıyor.

Lübnan’ın Suriye sınırı yakınındaki Arsel kenti geçen ay Nusra ve IŞİD’e bağlı militanların saldırısından sonra ciddi güvenlik sorunları yaşıyor.

Bir Nusra liderinin Lübnan güvenlik güçleri tarafından ele geçirilmesinden sonra silahlı gruplar, Lübnan ordusuna ait merkezlere baskın düzenleyip çok sayıda askeri öldürmüş ve onlarca askeri de rehin almıştı.

Silahlı terörist grupların rehin askerlere karşılık Lübnan cezaevlerindeki militanların serbest bırakılmasını talep ettiği bildirilirken IŞİD dün iki Lübnan askerinin başını kesmişti.

Neşra haber ajansı, iki askerin kafasının kesilerek öldürülmesi üzerine orduyu terörle mücadelede başarısız bulan Lübnan kamuoyunun Hizbullah’tan silahlı gruplara müdahale etmesini istediğini bildirdi.

El-Hadis haber sitesi ise Hizbullah ile Lübnan ordusunun Arsel’deki terörist gruplara karşı koordinasyon içerisinde hareket etmeye başladığını belirterek Hizbullah ile Lübnan ordusunun Arsel’deki silahlı gruplara karşı ortak operasyonlar yapmaya başladığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu