GenelSuriye Düşmanları

Lübnan İslami Amel Cephesi: Saldırıdan Amerika ve Mossad sorumludur

Lübnan İslami Amel Cephesi, Suriye’nin başkenti Şam’da gerçekleştirilen bombalı saldırı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Lübnan’ın önde gelen İslami hareketlerinden Merhum Dr. Fethi Yeken’un kurduğu İslami Amel Cephesi, Şam’da gerçekleşen, onlarca yaralı ve şehidin olduğu terör eylemini şiddetle kınadı.

Cephe, bu terör eyleminden Amerika ve Mossad’ı sorumlu tuttu. “Bu eylemin sorumluları, Irak’ta olduğu gibi, asıl hedeflerinin, bölgedeki güvenlik ve kararlılık ortamını ifsat etmek ve kaos ortamı oluşturmak olduğunu açıkça ilan etmiş oldular. Biz buradan iki ülkenin halkına da dikkatli olmaları ve olayları basiretle takip etmeleri konusunda çağrıda bulunuyoruz.”

Öte yandan; İslami Amel Cephesi, Amerika ve İsrail’in Hizbullah, Hamas gibi direniş güçlerine darbe vurmak istediğine dikkat çekti. Zira bu direniş kuvvetleri, Lübnan, Irak ve Filistin’de şer odaklarının yenilmesine sebep oluyorlar.

Cephe ayrıca tüm devletleri, Amerika’nın yakmaya çalıştığı fitne ateşine karşı uyardı. Zira bölgede mezhepsel ve etnik ayrımcılık çıkarmak için ciddi bir çalıma sergileniyor. Ne yazık ki İsrail’in parmağıyla bölgedeki bu ötekileştirme politikaları, hedefine doğru ilerleyişini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu