Suriye Düşmanları

Lübnan karasularında yakalanan gemi Suudi Arabistan ve Katar’da yüklenmiştir

Amerikalı Counterpunch İnternet sitesi dün; Libyalı Hassan Diyab adlı bir araştırmacının; Suriye’ye geçirilmek üzere tonlarca ağır ve hafif silahlarla yüklü olarak Lübnan ordusunun Lübnan karasularında yakaladığı Lütfullah II adlı geminin silahlarla yüklenmesine tanık olduğunu aktardı.

Tripoli Sitesinin Lübnan’ın kuzeyinde düşen Trablus Kentindeki Muhabiri Franklin Lamb Libyalı araştırmacı Diyab’tan naklen; Libya’nın Bingazi ve Mısrata Kentlerinde Suudi Arabistan ve Katar’a ait toplam beş silah deposunun bulunduğunu ve geminin bu depolardan finanse edilip tonlarca silahla yüklendiğini belirtti.

Lamb; Lütfullah II Gemisinin yüklenmesine tanık olan Bingazi Limanındaki yabancı işçiler ve Libyalılardan naklen; gemi sahibinin ilk planına göre gemiye 2 bin ton ağırlığında silahlarla dolu 15 bin ton silah yüklenmesi niyetine rağmen; gemiye sadece 150 ton ağırlığında silahlarla dolu 3 konteynırın yüklendiğini ifade etti.

Bu arada Lübnan ordusun bir süre önce Lübnan’ın Trablus kenti sahillerinde ağır ve hafif olmak üzere silah ve cephaneyle dolu 3 konteynır yüklü Lütfullah II Gemisini yakalamıştı. Gemideki silahların; Suriye’de şiddeti tırmandırma ve masum insanların kanlarını akıtmak için terör gruplarına gönderilmesinin planlandığı ortaya çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu