GenelSuriye Dostları

Lübnan Merkez Bankası Başkanı: Adil Cubeyr’in Hizbullah aleyhindeki iddiası asılsızdır

Lübnan Merkez Bankası Başkanı, Suudi Arabistan dışişleri Bakanı Cubeyr’in, Lübnan Hizbullah hareketinin Lübnan bankaları aracılığı ile kara para akladığı yolundaki iddiasının temelden asılsız olduğunu bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre dün akşam Lübnan LBC televizyonuna konuşan Lübnan Merkez Bankası Başkanı Riyad Selame, Lübnan bankacılık sektörünün bankacılık ve finans alanında uluslararası meşruiyete sahip olduğunu bildirdi.

Lübnan Hizbullah hareketine eleştirilerde bulunan “Lübnan Güçleri” Partisi Başkanı Semir Caca bile dün Cubeyr’in bu asılsız iddiasını reddederek, Lübnan bankalarının merkez bankasının kurallarına dakik olarak uyduklarını ve Hizbullah’ın böyle bir şey yapmasının tasavvur dahi edilmediğini söyledi.

Suudi rejimi dışişleri bakanı Cuma günü Roma’da Lübnan hükümetinin Hizbullah’ın elinde rehin olduğunu ve Hizbullah’ın kara para aklamakta olduğunu iddia etmişti.

Lübnan cumhurbaşkanı ve öteki yetkilileri defalarca Lübnan Hizbullah hareketinin siyonist rejim ve terör örgütleri karşısında ülkenin savunma gücünün bir parçası olduğunu bildirmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu