GenelSuriye Dostları

Lübnan Müftüsü: Aşırıcı gruplar şeytanın piyonudur

Kahire’de düzenlenen Terörizm ve Radikalizmle Mücadele Konferansında konuşan Lübnan Müftüsü Şeyh Abdullatif Deryan, aşırıcı grupları İslam ve Hristiyanlığın ortak düşmanı olarak tanımlayarak şöyle konuştu:

“Bu terörist gruplar, bizim toplumumuza, dinimize ve mezhebimize darbe vurmaktadır. Ama bu vahşetin en vahim boyutu işledikleri cinayetleri barış ve kardeşlik dini olan İslam adına yaptıklarını iddia etmeleridir.”

Şeyh Abdullatif Deryan, kendi ülkesinde Müslümanların ve Hristiyanların kardeşçe aynı topraklar üzerinde yaşadığına, bir diğerinin inanç ve haklarına saygı duyduğuna dikkat çekerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Şia’sıyla Sünni’siyle hepimiz “La İlahe İllallah” bayrağı altında kardeşçe yaşıyoruz. Bizlerin kardeşlik bağını koparmak isteyen aşırıcı gruplar, din ve iman mefhumlarını tahrif ediyor. Bu gruplar sapkın ve kana susayan bir ideolojiye sahiptir.

Temennim, El Ezher Üniversitesi öncülüğünde tertiplenen bu konferansın şeytanın piyonluğuna soyunarak dinlerimizi ve mezheplerimizi hedef alan bu terörist gruplara sergileyeceğimiz kardeşlik tablosuyla en güzel cevabı vermektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı