GenelSuriye Dostları

Lübnan Müslüman Alimler Birliği, Said Hariri yanlısı çetelerin Suriye’ye mudahelesini şiddetle bir şekilde kınadı

Lübnan Müslüman ulema birliği, El-mustakbel akımının Suriye’ye silah göndermesini Lübnan iç işleri için tehlikeli olarak niteledi.

El-Menar sitesinin haberine göre Lübnan Müslüman ulema birliği, dün yayınladığı bildiride Lübnan meclisi milletvekili Ukab saker ile batı yanlısı El-mustakbel akımı başkanı Saad Hariri’nin Suriye’ye silah gönderilmesinde parmağı bulunmasının Lübnan iç işlerine tehdit sayıldığını bildirdi.

Bildiride bu durumda Suriye güvenlik güçlerinin kendilerini savunma hakkına sahip olduğu bu meselenin ise savaşın Suriye’ye sıçraması bunun ise Lübnan ve Lübnanlıların lehine olmayacağı belirtilmekte.

Lübnan Müslüman birliği bu ülke yargı organından hariri ve Saker’e yasal muamele için gereken tedbirleri almasını istedi.

Bildiride Lübnan meclis temsilcisi ile El-mustakbel akımı başkanının Suriye teröristlerinin silahlandırılması konusunda işbirliği hususunda ortaya çıkan bilgilerin bu iki kişinin Suriye’de Lübnanlıların kaçırılmasından sorumlu olduklarını gösterdiği belirtiliyor.

Bildirinin başka bölümünde Lübnan ana yasası ve ulusal planı gereğince bu ülkenin Suriye aleyhindeki komplolara geçitlik yapmaması gerektiği aksi halde güvenliğinin tehlikeye düşeceği açıklanmakta.

Lübnanlı birlik ayrıca Siyonist rejimin bu ülkenin düşmanı olduğunun altını çizerek Lübnan hükümeti ve güvenlik servislerinden Suriye’ye silah geçmesini engellemelerini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı