Suriye Dostları

Lübnan ordusu kaçakçılığa karşı mücadelesini sürdürüyor

Lübnanlı Savunma Bakanı Fayiz Ğısun; Lübnan ordusunun silah kaçakçılığına karşı bütün imkânlarını kullanarak mücadele etmesiyle birlikte Suriye’ye silah kaçakçılığının sürdüğünü ifade etti.

Ğısun; gücü ve imkânları çerçevesinde kaçakçılık faaliyetlerine karşı mücadele konusu ile sıkı bir şekilde ilgilendiğini ve bu faaliyetlere adı karışmış herkesin hiçbir ayırım gözetmeksizin yargıya teslim edildiğini dile getirdi.

Lübnan’da yayınlanan el-Nahar gazetesinde bugün bir demeci yayınlanan Savunma Bakanı; silah kaçakçılığı konusunun kimseden gözünden kaçmadığını bu alanda hazırlanmış raporların Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman ve Başbakan Necip Mikati’ye ulaştırıldığını belirterek getirdiği büyük maddi kazanç nedeniyle kaçakçılık faaliyetlerinin önüne geçilemediğini ve giderek arttığını kaydetti.

Kaçakçıların sayısının arttığını ve yakalanarak tutuklanan kaçakçıların da sayısının daha önceki dönemlere nazaran bir artış gösterdiğini beyan eden Ğısun; Suriye ile sınırların denetlenmesinin zorlaştığına işaret ederek Suriye-Lübnan sınırının uzunluğu ve bu sınırı geçen yasadışı birçok yol bulunmasının sınır denetimini daha da zorlaştırdığını ifade etti.

Lübnan ordusunun bütün bu zorluk ve olumsuz koşullara rağmen silah kaçakçılığına karşı mücadele etmek için bütün imkânlarını seferber ettiğini vurgulayan Savunma Bakanı; dünyada bulunan bütün sınırlarda böyle sorunlar yaşanabildiğine dikkat çekerek büyük bir teknik ve teknolojiye sahip birçok ülkede dahi sınırlarla ilgili böyle sıkıntılar yaşanabilmekte olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı