Suriye Dostları

Lübnan Ordusu, Suriyeden Sızan Kanun Kaçaklarına Karşı Operasyon Gerçekleştirdi. Tutuklananların Sayısı 719′a Ulaştı

Lübnan Ordusu askeri birliklerinin, sınırdan silah ve mal kaçırmakla birlikte Lübnan topraklarında oturum izni olmadan dolaşma suçuyla yüzlerce kişiyi tutukladığını açıkladı.

Lübnan Ordu Komutanlığı Yönlendirme Müdürlüğü ordu birliklerinin güvenlik ve istikrarı sağlama ve organize suçlarla mücadele kapsamında geçtiğimiz Nisan ayında aralarında kanun kaçaklarının bulunduğu farklı uyruklardan 719 kişinin tutuklandığını açıkladı.

Müdürlük, yakalananların Lübnan topraklarında oturum izni olmadan dolaşma, yasak mal bulundurma ve sınır yoluyla ticaretini yapma, ehliyetsiz motosiklet ve araba kullanma suçları işlediklerini kaydetti.

Yönlendirme Müdürlüğü ayrıca, 131 araç, 54 motosiklet ve balıkçı teknesinin yanı sıra büyük miktarda silah, mühimmat, cephanelik ve uyuşturucu ele geçirildiğini bildirerek tutuklananların ilgili makamlara teslim edildiğine işaret etti.

Hatırlanacağı üzere Lübnan Ordusu geçen ay, silah ve ağır askeri donanımlar taşıyan bir gemiyi yükünü Lübnan sahillerinde boşaltırken yakalamıştı. Yakalanan silahların Lübnan sınırı aracılığıyla Suriye’deki silahlı terör gruplarına nakledilmesi planlanıyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu