Suriye Düşmanları

Lübnan ordusu üç Konteynır dolusu silah yakaladı

Lübnan Ordusu, Trablus Kenti kıyılarında yakaladığı Lutfullah 2 Gemisinde nitelikli hafif ve ağır silahlarla dolu üç konteynır bulundu.

Yapılan açıklamada gözaltına alınan gemi mürettebatıyla birlikte ele geçirilen silahların ilgili yargı bölümüne havale edildikleri dile getirildi.

Konuya bugünkü sayısında geniş yer veren Lübnanlı el-Ahbar gazetesi envai çeşit silah ve patlayıcılarla dolu konteynırların Suriye’deki muhalefete bağlı silahlı gruplara gönderilmiş olabileceğini ortaya koydu.

Söz konusu geminin Lübnan kara sularında Lübnan deniz kuvvetleri ve BM UNİFEL güçleri arasındaki bir koordinasyonla durdurulduğuna işaret eden gazete geminin Lübnanlı deniz güçlerinin şüphelenmesi sonucu durdurularak kuzeyde bulunan Selata limanına çekildiğini belirtti.

Gazete güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre Lübnanlı bir şahsiyetin geçtiğimiz ay Mısır’a giderek orada İstanbul Meclisi üyelerinin huzurunda Libyalı silahlı grupların temsilcileriyle bir dizi görüşmede bulunduğunu ve Suriye’de bulunan silahlı muhalefete piyasa fiyatının yarısı değeri karşılığında nitelikli silahlar gönderilmesi konusunda anlaştığını beyan etti.

Kaynak Mısır’da gerçekleşen görüşmede Trabluslu bir kişinin gemiyle gönderilecek silahlara göz yumulması için UNİFEL güçleri ile bir organizasyon yapılacağını söylediğine dikkat çekerek silahların geminin silahları Trablus limanına ulaştırmayı amaçladığını kaydetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu