GenelSuriye Dostları

Lübnan Ordusu,Suriye’de ki teröristlere silah gönderilmesini önlemek için Suriye sınırına,yığınak yapıyor

Suriye’ye silah kaçakçılığında yaşanan artış üzerine Lübnan ordu birliklerinin Suriye sınırında konuşlandırıldığı bildirildi.

Lübnan’da yayımlanan el-Ahbar gazetesinin göre Suriyeli silahlı örgütlerin sınır bölgesindeki hareketliliğinin artması ve Suriye sınırındaki Arsal köyünün militanlara silah temin eden bir üsse dönüştürülmesi sebebiyle bölgeye Lübnan ordusuna bağlı birlikler konuşlandırıldı.

Birkaç gün önce Suriye güvenlik güçleriyle silahlı militanlar arasında Lübnan’ın Arsal köyü yakınlarındaki Harabe Davud bölgesinde yaşanan çatışmalarda bazı köy sakinlerinin de hayatını kaybettiğini bildiren gazete, olayı kışkırtan yerel milislerin Suriye’de savaşmak için 250-300 kişilik bir grup oluşturduğunu yazdı.

Oluşturulan silahlı grubun liderliğinin Arsal köyünün belediye başkanı Hüseyin Hucayri’nin yaptığı öne sürülürken militanların Suriye güvenlik güçlerine yönelik saldırılar düzenlediği, Lübnan ordusunun da silah kaçakçılığını ve çatışmaları engellemek için bölgeye konuşlandırıldığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı