GenelSuriye Dostları

Lübnan savunma bakanı: Lübnan’da gerginlik yaratanlar Türkiye’den geldi

Lübnan Savunma bakanı Fayiz Ğısın dün; Lübnan’dan Suriye’ye yasadışı geçitler aracılığı ile silah ve silahlıların kaçak bir şekilde geçirilme eylemlerinin devam ettiğini söyledi.

Lübnanlı Menar Kanalına açıklamasında Bakan Ğısın; Kaide terör örgütünden radikal silahlıların Suriye ve Lübnan arasında gidip geldiğine vurgusunu yineleyerek, bu radikal teröristlerin başka başkentler arasında da hareket ediyor olabileceklerine işaret etti.

Lübnan’ın Ayn el-Hulva bölgesinden radikal silahlıların kaçmalarının, bu fanatik terör gruplarının faaliyetleri kapsamında geldiğine işaret eden Ğısın; Suriye muhalefetinin Suriye içinde hedeflerini vurmak için Trablus ve Lübnan’ı kullandığına dikkat çekti.

Ğısın; özel olarak Tablus’ta genel olarak da tüm Lübnan’da gerginlik yaratan tarafların Suriye’den kaçan silahlı kişiler olduklarını ifade ederken, tüm bunların Lübnan, Suriye ve tüm bölge için hazırlanan planların uygulaması çerçevesinde geldiğini ekledi.

Lübnan Savunma Bakanı Ğısın; bu silahlıların Türkiye, Irak ve başka ülkelerden geldiklerini belirtti.

Lübnan Ordusunun silah dolu 3 konteynırla yüklü olarak yakaladığı Lütfullah II Gemisi çerçevesinde ise Ğısın; tutuklularla yapılan ilk sorgularda, gemide bulunan ağır ve hafif silahların Suriye’deki gruplara verilmek üzere getirildiğini ortaya koyduğunu söyledi.

Lübnan Savunma Bakanı; Lübnan Ordusunun ülkenin her yerinde üstüne düşen misyonu üstleneceğini ve silahlılara karşı koyacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı