Suriye Dostları

Lübnan, Suriye’ye yönelik herhangi bir dış müdahaleye karşıdır

Lübnan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Adnan Mansur; Suriye’nin içişlerine yönelik herhangi bir dış yabancı müdahaleye ilaveten silah ve silahlıların geçirilmesine karşı ülkesinin tutumunu yeniden belirtti.

Lübnanlı Nur Radyosuna yaptığı açıklamada Bakan Mansur; Suriye’de krizin başından beri durumların uluslararası boyutlara taşınması, yabancı müdahale, silah yada silahlıların sızdırılmasına yönelik ülkesinin karşı tutumlar aldığını söyledi.Mansur ayrıca Lübnan’ın, Arap Liginin Suriye’ye yönelik kararlarına karşı da net ve açık bir tutum aldığını ekledi.

Suriye davasında uluslararası düzeyde bir kısım değişikliklerin olduğuna işaret eden Mansur; krizin başında milli ve ulusalcı tutumlarından dolayı Suriye ve halkına karşı yürütülen evrensel büyük savaş kapsamında bir kısım tarafların Suriye ile hesaplarını tasfiye etmeye çalıştıklarını söyledi.

Mansur; Lübnan’ın dış politikasını ulusal yüksek çıkarlar üzerine yapılandırdığını belirtirken; Lübnan’ın en büyük düşmanının İsrail olduğunu ifade etti.

Öte yandan Lübnan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Mansur İsrail’in Lübnan ve Filistin topraklarında uluslararası meşru kararları ihlal eden uygulamalarda bulunmaya devam ettiğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı