Suriye Dostları

Lübnan’da Said Hariri karşıtı gösteriler sürüyor

Dün akşam Lübnan’ın başkenti Beyrut başta olmak üzere bazı kentlerinde binlerce kişinin katılımıyla protesto eylemi düzenlendi.

Lübnan’ın güneyinde yer alan Seyda kentinde de düzenlenen protesto eylemine katılanlar, Lübnan’daki şimdiki siyasi elitin gitmesi ve ekonomik durumun iyileşmesine vurgu yaptılar.

Öte yandan dün Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın konuşmasının ardından, Lübnan’da Hizbullah taraftarı olan çok sayıda kişi araçlar ve motosikletlerle sokaklara inerek, Hizbullah’ın sözlerini desteklediler.

Nasrullah’ın konuşmasının ardından Zahiye, Doğu Baalbek ve Sur bölgelerinde onbinlerce kişi Hizbullah bayrağını taşıyarak, Nasrullah’ın sözlerini doğru bulduklarını deklare ettiler.

Öte yandan Lübnan basını Başbakan Saad Hariri’nin Cumhurbaşkanı Mişel Aun ile dün yaptığı görüşmede, yeni hükümetin kurulmasını önerdiğini aktardı.

Lübnan halkı iki haftadır protesto eylemleri düzenliyor. Lübnanlı eylemciler ekonomik reform, yolsuzluk mücadele ve geçim şartlarının iyileşmesini talep ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı