Genel

Lübnan’da sınırlar mümkün olduğunca kontrole alınacak

Lübnan Ordu Komutanı Korgeneral Can Kahveci; Lübnanlı askerleri Suriye sınırına yayma planını etkinleştirmenin, teröristler tarafından kullanılan geçitleri mümkün olduğunca kapatmak olduğunu belirterek; sınırları tamamen kontrol altında tutmanın çok zor olduğunu ifade etti.

Kahveci Lübnanlı Sefir Gazetesine bugün verdiği röportajda; sınırları tam bir şekilde kontrol etmek için tugaya ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, askerleri yayma işlemlerinin belli bir zaman alacağını söyledi.

Ordunun, sınır bölgesinde silahlıların varlığını reddeden, yakalanmaları için müdahale ve yardım çağrısında bulunan insanların taleplerini yerine getirmeye çalıştığını vurgulayan Kahveci; Ordunun tüm baskı ve dayatmalara rağmen Âkkar Bölgesini bırakmayacağını belirtti.

Suriye sınırında kimliği belirsiz teröristlerce Lübnan askerlerine ateş açıldığına işaret eden Kahveci; Askerlerin ateş açan teröristlere uygun bir şekilde karşılık verdiğini ifade etti.

Lübnan Ordusu genel Komutanı Korgeneral Kahveci; bir kısım gerginliğin yaşandığı Âkkar bölgesinden hiç bir askeri çekmeyeceklerini, oradaki askeri birliğin konuşlanma haritasının değişmeyeceğini, yerlerinden ayrılmayacaklarını ve görev yerlerinde değişiklik olmayacağını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı