Genel

Lübnan’da yakalanan silahlar büyük bir çete grubuna yetecek miktardaydı

Lübnan Savunma Bakanı Fayiz Ğısın; Lübnan’a ve oradan da Suriye’ye silah kaçakçılığını önleme konusunda alınan sıkı önlemlerde geri adımın atılmayacağını belirtti.

Bakan Ğısın Lübnanlı Menar Kanalına yaptığı açıklamada; Lübnan’ın silah kaçakçılığında tolerans tanımayacağını belirterek, Suriye’deki güvenlik ve istikrarın Lübnan’ın güvenlik ve istikrarıyla direk bağlantısı olduğunu söyledi.

Bu arada Lübnanlı bir güvenlik kaynağı; iki gün önce Suriye’ye geçirilmesi planlanan ve Lübnan’ın Trablus deniz limanında bir arabada yakalanan silah partisinde 15 sandık mühimmatın yer aldığını ortaya çıkardı.

Kaynak yakalanan silahların 120 kişilik bir gruba yetecek miktarda olduğunu dikkat çekti.

Aynı kaynak; Lübnan ordusunun, silahların adına gönderildiği A.M adlı bir kişiyi arama operasyonunu sürdürdüğünü ekledi.

Bu arada Lübnanlı güvenlik kaynakları; yakalanan söz konusu silahlar ile Libya’dan gelen ve 26 Nisan tarihinde Trablus deniz limanında ağır ve hafif silahlarla dolu üç konteynırla yüklü olarak yakalanan Lütfullah II adlı gemiyle bağlantının bulunduğunu ortaya çıkardılar.

Bu arada Menar Kanalı dün; Suriye’ye kaçırılmak üzere hazırlanmış bir miktar silahlarla dolu bir aracın Trablus deniz limanı yakınlarında yakalandığını ortaya çıkarmıştı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı