Suriye Dostları

Lübnan’ın güç ve istikrarı Suriye’nin gücü ve istikrarındadır

Lübnan Sağlık Bakanı Ali Hasan Halil Lübnan’ın güç ve istikrarının Suriye’nin gücü ve istikrarında yattığını, bu nedenle her zaman olduğu gibi Lübnan’ın, Suriye’nin istikrar ve çıkarlarından yana olduğunu dile getirdi.

Bukada Marcaiyun bölgesinde düzenlenen anma törenine katılan Halil; Suriye’de yaşanan krizden çıkış yolunun Lübnanlıların çoğuna içeride yeni misyonlar kazanma hesaplarını ve Suriye’deki değişimlerle ilgili bahislerini gözden geçirmeyi dayattığını dile getirdi.

Öte yandan Reform ve Birlik Hareketi Başkanı Şeyh Mahir Abdurrezzak Suriye’nin maruz kaldığı komplo karşısında daha büyük bir ulusal birlik sergilenmesi çağrısında bulunarak Suriye’nin birleşik ve bir bütün olarak kalmasını temenni ettiklerini beyan etti.

Lübnan Birlik Partisi Başkanı Abdürahim Murat ise Suriye’nin yaşadığı krizi zaferle atlatacağına inandığını belirterek Suriye’nin maruz kaldığı komployu hezimete uğratarak Lübnan ve direnişi desteklemeye devam edeceğini kaydetti.

Murat; Lübnan yönetimine sınırları tam olarak denetim altına alarak Suriye’de bulunan silahlı terör gruplarına silah kaçırılmasını önleyerek Suriye’de yaşanan şiddet ve katliamın sona erdirilmesine katkıda bulunma çağrısı yaptı.

Direnişe Vefa Grubu üyesi Hasan Fadlullah Lübnan’da kimi tarafların tutumlarını ve özlemlerini Suriye’deki değişimlere ve düzenin yıkılmasına bağladığına işaret ederek bu hayallerin buharlaşacağını ve gerçek yaşamda yer bulamayacağını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı