Filistin

Lübnanlı kaynaklardan iddia: Direniş Ekseni liderleri Şam’da toplanıyor

Lübnanlı kaynaklar, İran, Irak, Suriye ve Lübnan’dan Direniş Ekseni liderlerinin yakında Şam’da bir toplantı yaparak önemli kararlar alacağını iddia etti.

IRNA haber ajansının haberine göre Lübnan’’daki 14 Martçı gruplara yakın ‘Lebanon Debate’ adlı sitesi, İran, Irak, Lübnan ve Suriye’den Direniş Ekseni liderlerinin iki gün sonra Şam’da çok önemli bir toplantı yapacağını iddia etti.

Toplantıda bölgede yaşanan son gelişmelerin ve İsrail rejimi güçlerinin dün başlayan geniş çaplı askeri tatbikatının ele alınacağını öne süren Lebanon Debate adlı siteye göre, konuyla ilgili açıklama yapan kaynaklar, bu toplantıda çok önemli kararlar alınacağını ve Suriye ile Lübnan’daki durumla ilgili tüm muhtemel gelişmeleri izlemek üzere bir ortak operasyon odası kurulacağını söyledi.

Irkçı İsrail rejimi güçleri, Pazar günü Hizbullah ve Hamas’ın füze saldırılarını ve çeşitli savaş senaryolarını içeren ve bir ay süreceği belirtilen geniş kapsamlı bir askeri tatbikat başlatmıştı.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah birkaç gün önce yaptığı açıklamada Hizbullah’ın Pazar gününden itibaren tam hazırlık içinde tatbikatı dikkatle izleyeceğini belirterek İsrail rejimi liderlerini herhangi bir hata yapmamaları konusunda uyarmıştı.

Irkçı rejimin medya kuruluşlarından Kanal-13 televizyonu, askeri tatbikatın önceden planlandığını ve bir ay süreceğini bildirdi.

Lübnan basını dün Hizbullah’ın tam alarm durumu içinde İsrail rejimi güçlerinin Lübnan sınırındaki askeri hareketliliğini izlediğini bildirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu