GenelYemen Gerçekleri

Lübnanlı politikacılar: Yemen’e yardımcı olmak için İran ile birlik olunmalı

Lübnan eski Dışişleri Bakanı Adnan Mansur ve milletvekili Emil Rahme, İran’ın Yemen mazlum halkına insanî yardımları acilen gönderme girişimini sıcak karşılayarak, diğer ülkelerden de bu girişimde İran’a eşlik etmelerini istediler.

IRNA’ya konuşan Rahme, Yemen’e insanî yardım taşıyan gemi göndermesini sıcak karşılayarak diğer ülkelerden de İran’ı örnek alarak, Yemen mazlum halkına yardımcı olmalarını istedi.

Yıllarca Lübnan’ın Tahran Büyükelçisi görevini yürüten Adnan Mansur da IRNA muhabirine yaptığı açıklamada “İran’ın bu insanî girişimi yeni bir olay değil biz yıllardır İran’ın doğal afetlerden veya savaştan zarar gören farklı ülkeler ve milletlere yönelik insanî yardımlarına şahidiz.” dedi.

Suudi rejiminin girişimlerini ve İran’ın insanî yardımlarını taşıyan uçağın Sana havaalanına inmesini önlemesini kınayan Mansur “İran’ın gıda ve ilaç taşıyan gemiyi gönderme girişimi takdire şayandır ve bu da, Tahran’ın boyun eğmediğini ve zulüm görmüş mazlum milletlere karşı insanî görevlerini yaptığını gösteriyor.” dedi.

Adnan Mansur sözlerini şöyle sürdürdü:”Bu zorlu anlarda Yemen halkına yardımcı olmak için yapılan her türlü çabayı sıcak karşılamak gerekir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu